WymDnia 17 czerwca 2020 roku odbyło się spotkanie DKK DLA DZIECI. Jego uczestnicy omówili książkę „Wierszyki łamiące języki”. Podczas spotkania dzieci z chęcią przytaczały fragmenty tekstu i miały niezłą frajdę z wyrazów, które trudno wymawiać. Uczestnicy DKK wskazali swój ulubiony wierszyk i głośno odczytywali go starając się poprawnie wymówić wyrazy. Na koniec spotkania przygotowali prace plastyczną, która kojarzy im się z ulubionym fragmentem tekstów Małgorzaty Strzałkowskiej.

„Wierszyki łamiące języki” to książeczka przedstawiająca językowe rymy. Jest to bardzo ciekawy zbiór wierszy opisujący zwierzęta i opowiadający o wydarzeniach z ich życia. Dzieci uwielbiają czytać skomplikowane teksty, a pozycja Małgorzaty Strzałkowskiej idealnie się do tego nadaje. Łamańce językowe uczą poprawnego wysławiania, zachęcają do logopedycznych ćwiczeń, a przede wszystkim są świetną okazją do śmiechu i spędzenia miło czasu.