Wym11Dnia 25 czerwca 2020 roku odbyło się spotkanie DKK DLA DZIECI. Jego uczestnicy omówili książkę „Wierszyki łamiące języki”. Spotkanie rozpoczęło się od nauki wierszyka „Dzięcioł”, który został wybrany przez bibliotekarza. Po nim dzieci przeczytały swój ulubiony fragment, wyjaśniając dlaczego właśnie ten im się najbardziej spodobał. Podczas spotkania część dzieci wyrecytowała kolejne logopedyczne wiersze, które w grupie powtarzały inne dzieci. Na koniec moderator spotkania odczytał dzieciom tekst o chmurze: „Ura – bura, leci chmura, indor w chmurę daje nura, koloruje sznur korali i w górali nimi wali, trach !”, do którego czytelnicy przygotowali pracę plastyczną.

„Wierszyki łamiące języki” to świetna okazja na zabawę z dzieckiem. Książeczka ćwiczy poprawną wymowę, uczy zapamiętywać trudny tekst oraz jest okazją do wspólnego spędzenia czasu. Wierszyki to króciutkie teksty przy, których faktycznie można się zaplątać i świetnie bawić. Zabawa w słowa jest nie tylko logopedycznym ćwiczeniem, ale okazją do stwarzania własnych rymów. Pani Małgorzata Strzałkowska nie unika trudnych wyrazów, dając możliwość poznania polskiego języka. Bez wątpienia pozycja ta jest obowiązkową lekturą zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.