Dnia 9 lipca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Jego uczestnicy omawiali książkę Renaty Piątkowskiej „Oko w oko ze zwierzakiem”. Bohaterami opowiadania są zwierzęta, które pomagają innym i mają przy tym różne przygody. Czytelnicy dowiadują się, że zwierzęta mogą stać się prawdziwymi przyjaciółmi. Krótkie historyjki niosą pozytywną aurę oraz nadzieję na to, że dzięki przeczytanym przygodom możemy stać się lepszymi ludźmi. Książeczka napisana jest przystępnym językiem, który nie stanowi problemu jego zrozumienia dla najmłodszych dzieci. Opowiadania o zwierzętach to mądre, edukacyjne teksty, które z pewnością spodobają się zarówno dzieciom jak i im rodzicom.

Podczas spotkania dzieci opowiedziały, które bajeczki przypadły im najbardziej do gustu. Nie zabrakło również opowieści o ich zwierzątkach i zabawnych przygodach. Dzieci z chęcią dzieliły się historyjkami, wykonując na koniec spotkania pracę plastyczną.