Dnia 14 lipca 2020 roku najmłodsi uczestnicy spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Wymiarkach spotkali się w celu omówienia książki „Oko w oko ze zwierzakiem”. Opowiadania przypadły im do gustu, dlatego dzieci z chęcią opowiedziały o swoich ulubionych bohaterach książki Renaty Piątkowskiej. Po podzieleniu się swoimi spostrzeżeniami „mali dekakowicze” przedstawili imiona swoich zwierzątek, opowiadając przy tym śmieszne przygody z ich udziałem. Na podstawie książki oraz własnych opowieści uczestnicy DKK przygotowali pracę plastyczną odrysowując zwierzątka z plastikowych arkuszy. Na koniec spotkania dzieci układały puzzle i szablony ze zwierzątkami.

„Oko w oko ze zwierzakiem” to ciekawe opowieści, z których czytelnicy mogą dowiedzieć się, że zwierzątka są bardzo pożyteczne, potrzebne i pomocne. Każde opowiadanie niesie ze sobą mądry przekaz. Dzieci mogą przeczytać o koniku, który był przewodnikiem zwierząt, o słoniu tęskniącym za swoim opiekunem oraz o gołębiu i małpce, którzy mieli bardzo odpowiedzialne zadanie.

Książka Renaty Piątkowskiej to ważna lektura dla rodziców, którzy poszukują edukacyjnych bajeczek dla swoich pociech. Klubowicze DKK z Wymiarek bez wątpienia polecają tę pozycję.