PYZA na polskich drogach

Dnia 24 lipca 2020 roku podczas zajęć wakacyjnych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Wymiarkach odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem dzieci omawiały książkę „Pyza na polskich dróżkach”, która czytana była podczas spotkań.

W trakcie zajęć organizowane były również warsztaty znajomości polskiego regionu i ludowych piosenek. Dzieci poznając okręg kurpiowski, krakowski, łowicki i podhalański przyswoiły wiedzę o Polsce i nauczyły się pieśni folklorystycznych. Książka Hanny Januszewskiej była podsumowaniem całotygodniowych zajęć, podczas których uczestnicy mieli również okazję obejrzeć ludowe stroje i poznać przygody mazowieckiej Pyzy podczas oglądania kultowego animowanego serialu „Wędrówki Pyzy”.

„Pyza na polskich dróżkach” to zabawne i ciekawe wierszowane opowieści, w które wplecione są symbole dawnej Polski. Dla dzieci wiele zdarzeń jest niejasnych, ale książka ta to ważna lektura opisująca dzieje naszej Ojczyzny. Lektura Hanny Januszewskiej pomaga utrwalić historie regionu i piękno polskiego kraju.