Kto przytuli Misia Tulisia DKKDnia 5 sierpnia 2020 roku uczestnicy DKK mieli lekcję przytulanie z Misiem Tulisiem. Podczas spotkania omówiono zarówno historię głównego bohatera książki jak i kwestie związane z okazywaniem sympatii. Posługując się radami Misia Tulisia dzieci przećwiczyły metody przytulania wskazane w książce i wypowiedziały się czy w ogóle lubią być przytulani. Sierpniowe spotkanie DKK odbyło się w ciekawej scenerii Nadleśnictwa Wymiarki, które użyczyło nam swojego placu i altany, by można było przeprowadzić ciekawe zajęcia i warsztaty.

„Kto przytuli Misia Tulisia” to fajna, pełna ciepła książka dla najmłodszych, ale i też starszych dzieci. Historia Misia, który szuka odpowiedniego przedmiotu do przytulenia jest wzruszająca i nieco zabawna. Tytułowy Tuliś przytula się do kamienia, do drzewa oraz do liści, które okazały się być owcami J. Niestety żadna z tych rzeczy nie daje mu przyjemności i prawdziwej bliskości. Próbując przytulić się do owiec, kolejno do sowy, a później do królika staje się coraz bardziej nieszczęśliwy - bo nikt nie chce odwzajemnić przytulenia. Z opresji ratuje go królik, który zaprowadza go do … misiowej Mamy.

Zakończenie książki, w którym Tuliś stwierdza: „jeśli dobrze pomyśleć, to najlepiej przytulać się do kogoś, kogo się kocha” jest podsumowaniem całej istoty sprawy jaką chciał nam przekazać David Melling – autor lektury.