Fryderyk ChopinDnia 6 sierpnia 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK dla seniorów, podczas którego omówiono książeczkę "Fryderyk Chopin i jego świat". Uczestnicy DKK poznali postać kompozytora jak był dzieckiem, młodzieńcem i dorosłym człowiekiem. Ciekawy przewodnik przeniósł czytelników w świat z okresu, kiedy Chopin jako dziecko, a później młodzieniec spacerował po Ogrodzie Saskim, Pałacu Kazimierzowskim, Pałacu Radziwiłłów, Pałacu Staszica i Parku Łazienkowskim. W tle grającej muzyki wielkiego kompozytora seniorzy mogli posłuchać fragmentów opisujących miejsca koncertów naszego rodaka czy historie jego miłości do Marii, Konstancji i George Sand. Z książeczki dowiadujemy się również o pierwszych koncertach Fryderyka i jego muzycznych podróżach po Europie, jak również o tęsknocie za bliskimi i krajem podczas przebywania na emigracji.

Przewodnik Elizy Piotrowskiej choć wydaje się być przeznaczony dla dzieci jest wartościową książką również dla starszych, którzy chcą nieco bardziej poznać postać Fryderyka Chopina. „Fryderyk Chopin i jego świat" pomaga przyswoić wiedzę o kompozytorze i przybliżyć miejsca, w których przebywał. Książka w ciekawy sposób wprowadza nas w czasy rozbiorów i kulturalnych dyskusji, jakie się wówczas odbywały w księgarniach, kawiarniach i dworach. Interesującej treści towarzyszą piękne ilustracje, które wzbogacają przewodnik i zachęcają do przeczytania całej pozycji.