Gargas2Lata II wojny światowej często budzą zainteresowanie naszych czytelników, dlatego na lipcowe spotkanie DKK wybrano książkę Gabrieli Gargaś „Kiedyś się odnajdziemy". Tym razem autorka stworzyła przepiękną sagę o losach Janki, która jako dziecko uciekła z ogarniętego wojną Wołynia. „Kiedyś się odnajdziemy" to również opowieść o Tadku i jego uczuciu do Anny – narzeczonej jego przyjaciela Franka. Książka Gabrieli Gargaś to lekcja historii wojennej Polski, to piękni bohaterowie i opis dramatycznych losów ludzi, którym przyszło żyć w trudnych wojennych czasach. W książce znajdziemy nie tylko dramat wołyńskich rodzin, ale również opis bohaterskiej walki o Warszawę i losy powstańców, którzy o nią walczyli. Saga Gabrieli Gargaś to zarys powojennej komunistycznej Polski i historie żołnierzy AK, w które wplecione są losy zarówno Janki i Tadeusza, ale również Franka, któremu Tadeusz podczas II wojny światowej odebrał Ankę.

„Kiedyś się odnajdziemy" to piękna powieść, którą czyta się lekko, ale z pewną dozą napięcia. To też opowieść, od której nie sposób się oderwać. Dobrze skonstruowana fabuła i ciekawy zarys postaci sprawia, że jeszcze na długo nie można przestać myśleć o bohaterach książki. Książka skłania nas do przemyśleń i sprawia, że chce się poznać dzieje Kresów Wschodnich i powojennej Polski.

Dnia 30 lipca 2020 roku uczestnicy DKK żywo dyskutowali o książce, która przypadła im do gustu. Podczas spotkania nie zabrakło też tematyki Wołynia, Ziem Odzyskanych i czasów komunizmu. Moderator DKK zachęcił czytelniczki do wypożyczenia innych książek związanych z tematyką II wojny światowej, przygotowując kilka pozycji książkowych.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.