Olbrachtow,,Wielkie Koty’’ autorstwa Jane Brierley oraz ,,Polscy autorzy dla 3-latka’’ w wyborze Joanny Tropiło były książkami z jakimi dzieci zapoznały się podczas DKK w dniu 8 wrześniu. Dzięki pierwszej książce dzieci zapoznały się z dobrymi radami pantery oraz dowiedziały się jak młode pumy pobierają nauki. Zawartość dużych obrazków pozwoliła na łatwiejsze przyswojenie treści opowiadań. Dzieci chętnie opowiadały również o swoich zwierzętach domowych.
Następnie podczas czytania przez bibliotekarza wierszy polskich autorów, zawartych w książce ,,Polscy autorzy dla 3-latka’’ chłopcy i dziewczynki zostali przygotowani do odbioru trudniejszej poezji. Książka zawiera mnóstwo rytmicznych, a przy tym wesołych wierszy o tematyce zwierząt, a także czynnościach dnia codziennego. Wiersze zostały skomponowane tak, by stworzyć świat bliski najmłodszym milusińskim. Książka ta z cała pewnością jest godną polecenia dla rodziców dzieci młodszych.