dzieci„Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” Katarzyny Baniewicz-Kowalczyk to obrazkowa powieść dla dzieci młodszych, która składa się z dziewięciu opowiadań. Bohaterami są różne zwierzęta: nosorożec, mrówka, pająk, zając, jeż i inne.

Posiadają one ludzkie cechy i zwyczaje. Najbardziej lubią tańczyć, a w nawiązywaniu przyjaźni nie przeszkadza im nawet to, że do wspólnych pląsów duży nosorożec prosi maleńką mrówkę. Dla każdego znajdują dobre słowo np. dla myszki, która zamartwia się, że jest szarą zwykłą myszą, gdzie tymczasem to dorośli mówią pieszczotliwie „Myszko” do swojej ukochanej. Jeż — Jeżynka, dzięki wiewiórce odkrywa w sobie same zalety, chociaż wcześniej ich nie akceptowała.

„Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” przypomina czytelnikom, że bez względu na to, co o sobie myślimy, są ludzie, którzy myślą o nas lepiej.

Poleca: Anna Kwapińska

Książka dostępna w naszej bibliotece :-) Sprawdź w e-Katalogu.