dom na gorzeCzym jest dom? Odpowiedź niby jest prosta, ale czy na pewno? Yasmeen ma swój dom, ale wciąż czuje, że jej czegoś brak, choć pozostali mieszkańcy, na nic nie narzekają.

Pewnego dnia zaspakajając swoją ciekawość świata, natrafia na młodego niedźwiadka sierotę. Postanawia się nim zaopiekować. Ta decyzja ma ogromny wpływ na jej przyszłe życie, a także na życie mieszkańców wioski. Wędrując po świecie Yasmeem wraz z niedźwiadkiem Gwizdkiem odkrywają czym jest prawdziwy dom i jak się okazuje nie oni jedyni.

Książka ta pokazuje, że nie zawsze to co nieznane jest złe, że warto spełniać marzenia i nie poddawać się w poszukiwaniach siebie.
Ilustracje Alette Straathof wspaniale oddają egzotyczny klimat tej opowieści.
Publikacja świetnie nadaje się dla dzieci które uczą się czytać, ma dużą czcionkę i odpowiednią liczbę tekstu na stronie.

Poleca: mgr Justyna Stachura,
Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa

Książka dostępna w naszej bibliotece :-) Sprawdź w e-Katalogu.