17 września 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach DKK z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 8 w Żarach. Zajęcia opierały się na książce Wiesława Drabika pt. ,,Ufoludek”, a ich tytuł brzmiał : ,,Ufoludek w opałach”. Tytułowy bohater, pies z Marsa, wylądował na podwórku pełnym zwierząt, ponieważ zabrakło mu paliwa. Mieszkańcy obejścia postanowili pomóc przybyszowi z Kosmosu.

Wprowadzeniem do zajęć była poganka na temat Układu Słonecznego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Drogi Mlecznej.
W części głównej pani bibliotekarka odczytała utwór pt. ,,Ufoludek”, potem odbyła się dyskusja nad książką. Sześciolatki doskonale zapamiętały wszystkich bohaterów bajki i bardzo polubiły małego Ufoludka. Klubowicze zgodnie stwierdzili, że zawsze należy pomagać słabszym i potrzebującym. Następnie nasi Milusińscy wzięli udział w zabawach ruchowych: ,,Układ Słoneczny”, ,,Ufoludki są wśród nas” oraz ,,Ziemianie i kosmici”.
Na zakończenie przyszła kolej na zajęcia plastyczne ,,Mój przyjaciel Ufoludek”.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Okiełznać Kosmos” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach. Do zobaczenia za miesiąc.

Edyta Lachowska