"Koc trolla Alojzego" autorstwa Zofii Staneckiej była książką omawianą podczas spotkania DKK dla dzieci 9 października. Cały utwór jest krótką opowieścią o sympatycznym trollu, który otrzymuje prezent od swojego kuzyna. Autorka w zabawny sposób opisała perypetie trolla, który po rozpakowaniu prezentu przeżył bardzo ciekawą przygodę poznając małego kotka. Pięknie ilustrowana książka fantastycznie nadaje się do stawiania pierwszych kroków w nauce samodzielnego czytania.

Uczestnicy DKK wiedzą już, że każdy z nas może przeżywać przygody małe i duże. Dzieci chętnie brały udział w żywej dyskusji na temat głównego bohatera Alojzego oraz opowiadały o swoich perypetiach związanych z domowymi zwierzętami.

Miłą niespodzianką okazał się fakt, że niektórzy mali czytelnicy znają już kilka pozycji z serii ,,Czytam sobie’’. W jej skład wchodzi właśnie m.in. książka Zofii Staneckiej.

Obrachtow000