Dnia 15.10.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach DKK z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 8 w Żarach. Główną bohaterką zajęć była wiewiórka. Zwyczaje tego wdzięcznego zwierzątka zostały opisane w książeczkach : To ja, Wiewiórka” Jeleny Korieniewy ,,Wiewiórki” Teodora Cedro i ,,Dzieci zwierząt” Emily Bone, które stały się inspiracją naszych działań.
Na wstępie odbyła się pogadanka na temat jesieni i zwierząt, które możemy spotkać o tej porze roku w parkach i lasach, a później przyszła kolej na jesienne zagadki.
W głównej części spotkania pani bibliotekarka przeczytała bajeczki o wiewiórkach: ,,To ja Wiewiórka” i ,,Wiewiórki”, pokazała również na ilustracji zawartej w utworze pt. ,,Dzieci zwierząt” wnętrze dziupli, gdzie mieszka wiewiórcza rodzinka. Grupa Krasnali aktywnie uczestniczyła w dyskusji dotyczącej treści książeczek. Przedszkolaki zapamiętały wiele ciekawostek dotyczących wiewiórek i ich zwyczajów. Dzieciom podobały się przygody zabawnych wiewiórek, choć uznały, że zwierzątka powinny grzeczniej się zachowywać.
Następnie przyszła kolej na zabawy ruchowe: ,,Jakie to zwierzę?”, ,,Miłe słowa” i ,,Gimnastyka wiewiórek”, a później odbyły się zajęcia plastyczne pt. ,,Wiewióreczka”.
Na zakończenie najmłodsi klubowicze wzięli udział w jesiennym quizie, którego wyniki udowodniły, że o wiewiórkach i wielu innych zwierzętach wiedzą już chyba wszystko.
Do zobaczenia za miesiąc.

Edyta Lachowska