Dnia 21.10.2020 r. odbyło się spotkanie w ramach DKK z uczniami klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach pt. ,,Przygody skarpetek”.  Zajęcia nawiązywały do książki Justyny Bednarek pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Dzieci poznały historię skarpetek - od czasów prehistorycznych po współczesne, rozmawialiśmy  również o tym,  do czego skarpetki mogą służyć. Tradycyjnie nie obyło się bez głośnego czytania. Ze zbioru opowiadań wybraliśmy  „Opowieść o skarpetce piątej, która uratowała małego kotka przed niedobrym chłopcem, a potem zmieniła się w coś zupełnie innego”.  Była ona przyczynkiem do dyskusji o naszych marzeniach, postępowaniu ludzi w różnych sytuacjach, o potrzebie pomagania i o tym, że każdy z nas jest inny. Klubowicze wzięli też udział w zabawie „Kto jest moją parą” i „Pranie skarpetek”. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne „Pasje skarpetek”. W swoich pracach Milusińscy pokazali, w jaki sposób te części ubioru spędzają wolny czas.

Małgorzata Pawłowska