1Dzisiejsze spotkanie w ramach DKK z uczniami klasy drugiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach przebiegało pod hasłem „10 listopada - Dzień Jeża” i było świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i w jaki sposób im pomóc. Poza tym była to lekcja mająca na celu zaszczepienie ciekawości do poznawania otaczającego świata, a także nauki wrażliwości i krytycznego myślenia.
Podczas zajęć wykorzystaliśmy książeczkę autorstwa Mai Kuczerskiej - „ To ja, Jeżyk” i utwór Wandy Chotomskiej - „ Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Z pierwszej najmłodsi dowiedzieli się o życiu, zwyczajach tych zwierzątek. Druga pozycja literacka posłużyła do rozmowy o samotności i rodzinie.
Uczniowie wzięli również udział w konkursie ” Do czego służy ta szczotka? ”, a także w zajęciach plastycznych "Papierowy jeżyk". Na koniec odbył się quiz dotyczący leśnych zwierząt - przypieczętowany słodkim poczęstunkiem (6.11.2020).

Małgorzata Pawłowska