„Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych” to inteligenta, niebanalna książeczka dla dzieci przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Nadaje się również dla młodzieży i dorosłych, dlatego też 15 października DKK dla najmłodszych poprowadziła czternastoletnia Aurelka, która w roli bajarza sprawdziła się perfekcyjnie. Czytając dzieciom fragmenty książki umiejętnie potrafiła wprowadzić słuchaczy w nastrój bajkowo – baśniowy.

Książka swoją treścią reprezentuje wysoki poziom. Bzdurki autorstwa Artura Andrusa to gra słów i wyobraźni. Opowiadania czyta się dobrze, mając przy tym świetną zabawę. Bohaterami bajek są m.in. Ciotka Grzechotka, której wszystko brzęczy i grzechocze, Dziadek Niejadek, któremu nie chce się iść na zakupy, Miś mający problemy z zimowym snem, smoczyca Eulalia Wawelska, studiującą na Uniwersytecie Czwartego Wieku i Czerwony Kapturek w roli żony swojego męża zwanego Zieloną Czapką. Historie postaci przedstawionych w książce niosą ze sobą znane morały, dla których warto przeczytać opowiadania.