Wczoraj odbyło się pierwsze w rozpoczynającym się niebawem nowym roku szkolnym spotkanie DKK dla Dzieci i Młodzieży. Po dłuższej przerwie spotkałyśmy się w nieco innej scenerii – wybrałyśmy się na wspólny posiłek, podczas którego rozmawiałyśmy o powieści „Strachopolis” Doroty Wieczorek. Omawiałyśmy losy osieroconego rodzeństwa, Kostka i Niezapominajki, rozważając przy tym wiele pobocznych wątków. Poruszyłyśmy temat poszukiwania własnej tożsamości w nieco przytłaczającym obecnie świecie. Zastanawiałyśmy się, czy w otaczającej nas społeczności istnieją jeszcze jakieś podziały i jak można je sklasyfikować. Próbowałyśmy określić towarzyszącą nam przez całe życie potrzebę przynależności do grupy, a także starałyśmy się na tej podstawie zdefiniować pojęcie lojalności, czy też solidarności. Książka Doroty Wieczorek pozornie gwarantuje jedynie oderwanie się od szarej codzienności poprzez występujące w niej elementy fantastyczne, jednak przedstawiona w powieści historia doskonale daje się wpasować w otaczające nas realia. Z czystym sumieniem polecamy lekturę każdej młodej osobie.

118429462 628063911468279 7212081834709452587 n