,,Ciocia Jadzia na wsi ‘’- Eliza Piotrowska
Na dzisiejszym spotkaniu klubu DKK dzieci z radością czytały opowiadania o Cioci Jadzi. To już szósta książka z tej serii .Główną bohaterką jest tutaj bratanica tytułowej cioci Jadzi ,która odwiedza swoje wujostwo na wsi. Przeżywa tam dużo zabawnych i pouczających przygód. Poznaje ,,bandę’’ dzieci z sąsiedztwa (Maję, Jagodę, Gabrysię i Grześka) i wraz z nimi spędza czas bawiąc się i ucząc. Na wsi jest zawsze dużo roboty: zwierzęta , praca w ogrodzie, czas żniw, przygoda z wygranym czerwonym traktorem, spotkania ze znajomymi i oczywiście ze zwariowaną rudowłosą ciocią Jadzią. Wakacje spędzone wspaniale! Autorka pokazuje różnice życia na wsi a w mieście. Że wakacje spędzone na wsi ,na łonie natury są ciekawsze od siedzenia przed komputerem, telewizorem czy telefonem.
Książka napisana jest w lekkim i przyjemnym językiem, z ciekawymi ilustracjami. Polecamy bardzo tą książeczkę.

DKK 2020 – GBP DZIETRZYCHOWICE

,,Ciocia Jadzia .Szkoła’’- Eliza Piotrowska

Bardzo lubimy przygody Cioci Jadzi ,więc sięgnęliśmy po następną książkę z tej serii .Tym razem Ciocia zaczęła pracę w szkole jako woźna. Ciocia jest dowcipna, zawsze uśmiechnięta, ma dobre pomysły i rady , wszystkim pomaga. Praca w szkole jest ciekawa ponieważ Ciocia zajmuje się też kotłownią i często przebywa w piwnicy. A w piwnicy są wszystkie rury którymi idzie pogłos różnych rozmów i ciocia Jadzia wie co dzieje się w szkole i zna wszystkie tajemnice.

W związku z tym w szkole mają miejsce różne ciekawe sytuacje.

Seria książek o Cioci Jadzi jest jedną z lepszych i najzabawniejszych jakie czytaliśmy. Pouczająca i zabawna dawka ciekawych przygód.

Polecamy.

DKK -2020 GBP DZIETRZYCHOWICE