„Potwór z ulicy Pomidorowej” – Agnieszka Urbańska
Autorka opisuje wydarzenia jakie miały miejsce na ulicy Pomidorowej. Pewnego dnia tajemniczy ktoś zjadł panu Maurycemu śniadanie (Pan Maurycy Bomba był znawcą potraw). Po chwili po mieście błyskawicznie rozeszła się plotka o żarłocznym potworze, który grasuje w okolicy i wyjada ludziom smakołyki. Jak to w plotkach bywa, z potwora zrobiono krwiożerczą bestię .Wieści o złym potworze dotarły do przedszkola, gdzie wystraszone dzieci postanowiły założyć klub Deptaczek i Deptaczy i rozwiązać tajemniczą sprawę znikania jedzenia.
Książeczka jest bardzo ciekawa, zabawna historia, kolorowe ilustracje , krótkie rozdziały i duża czcionka na pewno spodobają się młodszym czytelnikom.
Polecamy.

DKK -2020 GBP Dzietrzychowice