2Na spotkaniu DKK w filii w Bożnowie dnia 31 sierpnia 2020 roku ,omawialiśmy książeczkę Barbary Gawryluk -,,Luna pies terapeuta''. Tytułowa bohaterka to labrador pies pracujący z osobami niepełnosprawnymi. Wspólnie ze swoją opiekunką panią Dominiką odwiedza przedszkola, szpitale i inne ośrodki, niosąc pomoc potrzebującym. W przedszkolu głównego bohatera książeczki- Piotrusia, chorującego na zespół Downa, takie spotkanie ma dojść do skutku. Piotruś bardzo boi się psów .Gdy miał 3 latka, na spacerze z babcią, skoczył na niego pies ,przewrócił go i trzymał przy ziemi. Dlatego gdy Luna spacerowała z jego koleżanką Basią, bał się początkowo .Basia poprosiła Piotrusia by dołączył do nich, przekonał się, że to bardzo miłe odczucie. Piotruś obiecał rodzicom że na następnym spotkaniu pogłaszcze Lunę. Zajęcia z dogoterapii pomagają ludziom w rehabilitacji. Kontakt z psem, głaskanie i przebywanie z nim, daje radość i pomaga zwalczyć lęk.
Polecamy książeczkę, jak i inne z tej serii.