Zdalne spotkanie DKK  z uczniami  klasy III27.01.2021 r. odbyło się w tym roku pierwsze zdalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską, wybrali sobie do przeczytania lekturę „Detektyw Pozytywka”.
Detektyw Pozytywka prowadzi biuro „Różowe Okulary” w klimatycznej kamienicy. Znają go tam i lubią wszystkie okoliczne dzieci, bo nie istnieje zagadka, której nie umiałby rozwiązać. Książka detektywistyczna dla najmłodszych autorstwa Grzegorza Kasdepke pozwala czytelnikom na samodzielne rozwiązywanie zagadek przez uważne podążanie za głównym bohaterem. Przypadki, z jakimi spotyka się Pozytywka dotyczą np. roztrzaskanego wazonu na balkonie i innych sytuacji, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. Co wydarzyło się dalej musicie sami sprawdzić. Uczniowie do książki wykonali pracę techniczną projektując własne biuro detektywistyczne.

Andżelika Przysiężna