DKK kwiecień23.04.2021 r. w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się kolejne zdalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską zaproponowali tym razem coś innego, niż lekturę. Sięgnęliśmy do książki pod tytułem „ Każde dziecko to potrafi”. Bardzo pomocny okazał się filmik ze strony internetowej „Jak zrobić gniotka”. https://www.youtube.com/watch?v=2Asv1QetBms.

Gniotek to świetna zabawka sensoryczna dla dzieci. Nie znamy żadnego dziecka , które choć raz w życiu nie zapragnęłoby posiadać tego śmiesznego stworka. Dlatego uczniowie własnoręcznie wykonali gniotka; prostą zabawkę sensoryczną nazywaną piłeczką antystresową. Prace są przepiękne, kolorowe, każdy liliputek inny. Wyobraźnia dzieci, nawet w dzisiejszym trudnym dla nich czasie, nie zna granic.

Andżelika Przysiężna