Zapraszamy na relację z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Dnia 13.05.2021 r. odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 8 w Żarach związane tematycznie z obchodami tegorocznego Tygodnia Bibliotek pod hasłem ,,Znajdziesz mnie w bibliotece”. Tytuł zajęć, które łączyły się również z akcją ,,Czytanie z Basią”, brzmiał: ,,Basia w bibliotece”. Na wstępie przeprowadzona została pogadanka na temat biblioteki. Dzieci wskazywały, na podstawie plansz z rysunkami, co można robić w książnicy. Okazało się. że jest to magiczne, przyjazne miejsce, gdzie można spędzić miło czas i spotkać ciekawe osoby. W głównej części zajęć prowadząca przeczytała fragmenty książki Zofii Staneckiej pt. ,,Basia w bibliotece”, które stały się pretekstem do rozmów na temat zasad zachowania w bibliotece oraz poszanowania wypożyczonych bajeczek. Słuchacze bardzo polubili bohaterkę książeczki -sześcioletnią Basię, która ,,nie była ani grzeczna, ani niegrzeczna, tylko taka w sam raz”. Następnie odbyła się zabawa ruchowa ,,Bajkowa gimnastyka”, a później zajęcia plastyczne pt. ,,Bohater mojej ulubionej bajeczki”. Na zakończenie grupa Krasnali obejrzała wystawę Amelii Krawczyk w Galerii Kolebka pt. ,,Poza granicami świata”. (13.05.2021)

Edyta Lachowska

Po długiej przerwie do naszej biblioteki zawitali ponownie klubowicze DKK – uczniowie klasy drugiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach. Tak się złożyło, że właśnie dziś, 21 maja, przypada Dzień Odnawiania Znajomości.

Spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką na temat naszych znajomych, w trakcie której odpowiedzieliśmy sobie na kilka pytań m.in.:

- znajomy, kto to taki?

- skąd się znamy?

- czym się charakteryzuje dobra i zła znajomość?

Następnie pani bibliotekarka przeczytała fragment książki M. Orłosia pt. ”Kuba i Mela - dodaj do znajomych”, która stała się przyczynkiem do rozmowy o kontaktach z rówieśnikami na Facebooku. Potem przyszła kolej na zabawę pt. ”Lustro prawdy”, podczas której zwierciadło wyjawiło nam nasze wady. Niezrażeni tym z uśmiechem przystąpiliśmy do zajęć plastycznych pt.” Znajomi z/ze…” – w trakcie których stworzyliśmy piękne autoportrety, a nasi klasowi znajomi, od serca dopisali do nich miłe słowa o nas.

Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych Amelii Krawczyk w Galerii Kolebka ,,Poza granicami świata”. (21.05.2021)

Małgorzata Pawłowska