Zapraszamy na relację ze spotkania DKK, które odbyło się 11 maja

Dnia 11 maja 2021 odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Najmłodsi czytelnicy omawiali książkę Mała Lama w łóżku sama. Bajeczka bardzo podobała się dzieciom, które przy okazji opowiedziały o swoich doświadczeniach z zasypianiem.

Główna bohaterka boi się zostać sama i zasnąć bez mamy. Kiedy jej wyobraźnia zaczyna działać woła mamę informując ją, że chce pić, a kiedy mama nie przychodzi czuje coraz większy strach. Gdy Lama nie umie sobie poradzić z narastającą trwogą zaczyna kopać w drzwi i krzyczeć w niebogłosy „gdzie jest mama”.

Autorka porusza częsty problem strachu u dzieci. Anna Dewdney świetnie opisała uczucie jakie towarzyszy każdemu dziecku podczas zaśnięcia i pozostania z dala od mamy. Poczucie bezpieczeństwa i jego potrzeba zostały opisane w prosty sposób. Przykład Lamy potwierdza tylko, że żadne dziecko nie lubi zostawać same. Zakończenie książki jest bardzo ładnie sformułowane, a w słowach „ nie bój się i oczka zmruż, Mama zawsze jest tuż – tuż” zawiera się cała prawda o trosce i miłości wszystkich mam.

184981860 371141810983971 2087562264432142564 n