9788365740663Irlandzka autorka L.A. Casey napisała serię romansów nadając im wspólny tytuł "Bracia Slater". Wystarczy sięgnąć po pierwszy tom i... jest się zgubionym. Ta obyczajowa literatura niebezpiecznie wciąga!

Książki przeznaczone dla młodych dorosłych przeczyta osoba w różnym wieku. Dla jednych będzie to ciekawa opowieść o szkole w Irlandii, dla innych odkrywanie, czy współczesna młodzież i jej problemy bardzo się różnią od tych występujących w innych pokoleniach. Może bardziej różni się sposób narracji? Dużo tu dosłowności, przekleństw, szczypta namiętności. Tak więc można by powiedzie, że nie jest to powieść dla pensjonarek.

Miejsce akcji pierwszego tomu to irlandzkie liceum w Dublinie, w którym po wakacjach pojawiają się nowi uczniowie: bliźniacy Slater. Wyglądają prawie identycznie, z wyjątkiem koloru włosów i oczu a ich sposób bycia różni się zasadniczo! Tytuł pierwszej części to "Dominic", w kolejności tomów można się prawie pogubić, po pierwszym tomie następuje tom 1,5! Ma on tytuł "Bronagh". Tak ma na imię dziewczyna, którą bracia spotykają w pierwszym dniu w nowej szkole. Braci jest pięciu. Szykuje się długie czytanie (to lubimy chyba najbardziej: ta historia się szybko nie zakończy).

Kolejne tomy to "Alec" (2); "Keela" (2,5); "Kane" (3), "Aideen" (3,5); "Rydel" (4), "Branna" (4,5); "Damien" (5), "Alannah" (5,5). Te wszystkie tomy można zamawiać przez katalog i telefonicznie w filii nr 3 przy ul. Kokosowej 1.

Polecała: Małgorzata Grelak