IMG 3153Od 6 do 27 sierpnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze można oglądać wystawę fotogramów „Pracuj i podróżuj”.

Ekspozycja została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną WiMBP w Zielonej Górze we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie w ramach projektu "Spotkania z kulturą amerykańską" realizowanego przez Bibliotekę. SUMMER WORK AND TRAVEL (każdego roku kolejna edycja) zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To najlepsze zdjęcia studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA, dzięki którym mogą legalnie pracować i zwiedzać USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”.

Biblioteka Obcojęzyczna w Bibliotece Wojewódzkiej jako jedna z nielicznych placówek w Polsce otrzymała dofinansowanie z Ambasady USA na realizację projektu „Spotkania z kulturą amerykańską - literatura, ekopoetyka, film, przyroda, odkrycia”. Odbył się już m.in. Dzień Amerykański ze spotkaniem online z amerykańskim dyplomatą, Jonathanem Cebra, Attache z Ambasady USA w Warszawie oraz konkursy dla dorosłych i młodzieży, Quiz amerykański oraz Turniej Jednego Wiersza „Ameryka!”. Na lato zaplanowano dwie amerykańskie wystawy fotograficznych: „Kolorado” oraz „Pracuj i zwiedzaj” (lipiec i sierpień, hol Biblioteki). Odbędzie się spotkanie z wybitną poetką i amerykanistką dr hab. Julią Fiedorczuk z Uniwersytetu Warszawskiego (październik) oraz prelekcja na temat rosyjsko-amerykańskiego pisarza Vladimira Nabokova (grudzień). Od 2012 roku Biblioteka Obcojęzyczna w WiMBP we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie prowadzi Centrum „Ameryka w twojej bibliotece”, wypożyczając amerykańskie bestsellery i klasykę, a także książki do nauki języka angielskiego na różne poziomy znajomości języka.

Wystawa mieści się w łączniku między budynkiem głównym, a Galerią Biblioteki.