Sto-nasionek-okładkaDrzewo czeka na odpowiedni czas, by wypuścić w świat swoje nasionka. Jest cierpliwe, wyczekuje, rozgląda się, aż w końcu 100 nasionek frunie na wietrze. Wraz z młodym czytelnikiem śledzimy ich losy, odliczając ile pozostało. Podczas tej podróży, uczymy się, co może się stać z tymi nasionkami, po drodze widzimy, że na pewno nie wszystkie dadzą nam nowe drzewka. W pewnym momencie wydaje się, że 1000 to tak wiele, za chwilę, jednak zaczynamy odczuwać coś zupełnie innego, trzymając kciuki aby choć jedno nasionko wyrosło na drzewko.

Ta książka wspaniale nadje się na lekcję przyrody, ale także do zabawy i do zaspokajania dziecięcej ciekawości. Jest interesująca, posiada ciekawe ilustracje i wzbogaca wiedzę o otaczającym nas świecie. Do tego pokazuje na jak niesamowite rozwiązania wpada natura, aby przetrwać i jak cenna bywa cierpliwość.

Dla dzieci w każdym wieku, choć ze względu na cienkie strony, może jednak od 2 roku życia.

Poleca:Justyna Stachura

Książka dostępna w naszym e-katalogu!