1 maxOgłaszamy z radością wyniki kolejnego miesiąca bieżącej edycji „Wyzwań Czytelniczych”. W październiku czytaliśmy książki, które nie są szkolnymi lekturami. Nadesłane prace nieraz nas zaskoczyły, rozbawiły, sprawiły, że w oku pojawiła się łza wzruszenia...

Tymczasem konkurs trwa nadal! Pamiętajcie: w listopadzie czytamy książki, których akcja toczy się w Polsce. Za każdą nadesłaną wypowiedź otrzymacie 1 punkt.

Jeszcze nie jest za późno, więc jeśli jesteś:

- uczniem klas 1-8,

- czytasz,

- lubisz książki,

- dopiero zaczynasz odkrywać, że książki „to jest to!”,

- … to czas najwyższy podjąć wyzwanie!

Poniżej zamieszczamy wypowiedź wyróżnioną w październiku:

onurb2

„Wyzwania Czytelnicze” są częścią projektu „rozCZYTAJmy się!” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury