Podczas wczorajszego Turnieju Poetyckiego na interpretację wiersza Anny Tokarskiej nie brakowało emocji! Spotkanie przyciągnęło liczną publiczność. W samym turnieju udział wzięło 18 osób z różnych środowisk: młodzież, studenci, literaci i słuchacze ZUTW. Jury w składzie: Agnieszka Ginko (bibliotekarka, poetka, pisarka), Klaudiusz Mirek (Uniwersytet Zielonogórski), Katarzyna Jarosz-Rabiej (Zarząd ZLP Zielona Góra oraz Zarząd Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów) zdecydowało się przyznać 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia. Laureaci otrzymali bony podarunkowe do Empiku na łączną kwotę 600zł oraz nagrody rzeczowe.

I miejsce zajął Jacek Skrzypczak, SP w Kisielinie,

II miejsce Daria Żytyńska z UZ,

III miejsce Grażyna Balcer z ZUTW.

Wyróżnienia otrzymali: Władysław Edelman, Zosia Loch i Franek Wojciechowski.

Gratulujemy udanych występów wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Przed turniejem odbyła się promocja najnowszego numeru czasopisma Pro Libris (76/77) – Pani Ewa Mielczarek, kierownik Działu Wydawnictw opowiadała o zawartości numeru, a swoje wiersze przeczytał Roman Krzywotulski, debiutujący w czasopiśmie. Publiczność obejrzała również fragment filmu „Anna Tokarska” upamiętniającego zielonogórską poetkę.

konk