IK logo 2017Dyskusyjne Kluby Książki to grupy uczestników w różnym wieku, połączonych wspólną pasją czytelniczą i zainteresowaniem książką. Inicjatorami akcji są: Instytut Książki oraz biblioteki British Council. Przedstawiciele tych instytucji spotkali się 20 listopada 2006 r. z bibliotekarzami południowej części województwa lubuskiego oraz pracownikami WiMBP i zaprezentowali założenia działalności Klubów.
DKK to lokalne grupy czytelnicze działające przy bibliotekach. Ich uczestnicy spotykają się raz w miesiącu i wspólnie czytają książki, głównie nowości, dyskutują o nich, piszą recenzje. Projekt ten jest adaptacją brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i wspólnej o książkach rozmowy.
Mali i dorośli czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania czasu mogą zgłaszać się do pracowników Wypożyczalni Głównej, Oddziału dla Dzieci, filii miejskich Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze oraz do pracowników bibliotek terenowych.

Zapraszamy czytelników do uczestnictwa w Dyskusyjnych Klubach Książki.

logo NPRCZLogo MKiDN RP

dkklogopionpng


 

Lista książek DKK

Ruszyły Dyskusyjne Kluby Książki

DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki


DKK w roku 2007 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 288  289  290

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.