W Starym Kisielinie stałą współpracę z Biblioteką nawiązała klasa III, która przy wykorzystaniu książek proponowanych przez DKK prowadzi zajęcia uzupełniające tematykę bieżących lekcji.
W szkole zorganizowano zajęcia głośnego czytania Wszystko moje! Czyli jak łatwo stracić przyjaciół N. Moost i A. Rudolph wzbogacone rozmową nie tylko na temat wartości i roli przyjaźni ale także tego, jak być przyjacielem przyrody.

Książka była także omawiana na pierwszym spotkaniu DKK, które odbyło się już 7. maja. Oprócz rozmowy i wymiany wrażeń na temat lektury mali klubowicze wykonali ilustracje inspirowane treścią. Dzieci z łatwością odnalazły swojego ulubionego bohatera, opowiadały o jego i własnych podobnych przygodach. Zachowanie małego kruka wzbudziło wiele emocji!

10.maja „literackim gościem” spotkania DKK był Kapitan dalekomorskiej wanny L.J Kerna.

Okazało się, że jest to jeden z ulubionych poetów najmłodszych czytelników, a jego wiersze znane są ze szkolnych podręczników. Oprócz głośnego czytania z podziałem na role niezwykle trudnego Wiersza, w którym syczy przez cały czas, dzieci wykonały również ilustracje do swojego ulubionego tekstu. Lektura „syczącego” utworu była swoistą przeprawą logopedyczną i bardzo dobrym ćwiczeniem usprawniającym narządy mowy, a przede wszystkim powodem do ciągle rozbrzmiewających salw śmiechu.

Mali, ale bardzo aktywni klubowicze zamiast tradycyjnych recenzji wykonali recenzje „rysowane”. Ich zdaniem kolorowe prace na pewno zachęcą do zapoznania się z przygodami małego kruka, a następnie wyruszenia w podróż z kapitanem dalekomorskiej wanny.

Magdalena Piotrowska
bibliotekarz nadzorujący DKK