Po przerwie wakacyjnej (28 września) spotkaliśmy  się jak zwykle w czytelni Oddziału dla Dzieci.
Przybyli nowi klubowicze. Wszyscy radośni i pełni entuzjazmu, bo omawialiśmy książkę niezwykłą „Nowe przygody Mikołajka” Rene Gościnnego. Książka podobała się wszystkim. Perypetiami głównego bohatera Mikołajka i jego szkolnych kolegów Gotfryda, Alcesta, Kleofasa są niezwykłe, bardzo zabawne i tak wciągające, że powieść czyta się dosłownie jednym tchem.

„Nowe przygody Mikołajka” zostały nagrodzone w roku 2005 i otrzymały wyróżnienie w 2006 roku w kategorii: Dziecięcy Bestseller.

Warto podkreślić, że historie Mikołajka i jego przyjaciół znają i czytają również dorośli. Tak było również w  przypadku rodziców naszych klubowiczów. W związku z powyższym „Nowym przygodom Mikołajka” nadajemy honorowy tytuł książki łączącej pokolenia.

Anna Kwapińska