Plan pracy
Zarządu Oddziału SBP w Zielonej Górze
na rok 2008

I. Sprawy organizacyjne

1. Kontynuowanie współpracy z Zarządem Oddziału SBP w Gorzowie Wlkp.
  2. Występowanie o nadanie odznaczeń, nagród i wyróżnień pracownikom bibliotek.
  3. Uaktualnianie kartoteki członków Stowarzyszenia.
  4. Przygotowania do wyborów w kołach terenowych w związku z końcem kadencji.
II. Posiedzenia Zarządu Oddziału
  1. Zwołanie 3 zebrań Zarządu Oddziału i 4 zebrań Prezydium ZO w Zielonej Górze.
  2. Zorganizowanie 1 zebrania z przewodniczącymi kół terenowych SBP ( II półr.).

III. Plany w zakresie działalności finansowej

Saldo roku 2007 – 8641 zł 18 gr
  1. Wpływy:
    • Składki ok. 8500 zł,
    • Odsetki ok. 20 zł,
    • Cegiełki ok. 28500 zł,

Łączny przychód ok. 37 020 zł

2. Wydatki:
    • należność dla Zarządu Okręgu SBP 1600 zł,
    • seminaria wyjazdowe do:
    • do bibliotek w Kłodzki i Dzierżoniowie – ok. 4 500,-
    • jednodniowy wyjazd do WIMBP w Gorzowie Wlkp. – 1 000,-
    • jednodniowy wyjazd do Biblioteki Poaugustiańskiej w Żaganiu - 500,-
    • zakup nowości za „cegiełki” dla WiMBP i filii miejskich ok. 30 000 zł
    • koszty związane z: Dniem Bibliotekarza, jubileuszami, Świętem Zmarłych, zakupem kwiatów, itp. ok.4 100 zł,
    • delegacje ok. 300 zł
    • druki i materiały biurowe 50 zł
    • inne 500 zł

Łączne wydatki 34950 zł

Środki obrotowe: 4 711 zł 18 gr

IV. Działalność interwencyjna

Podejmowanie działań interwencyjnych stosownie do potrzeb.

V. Działalność szkoleniowa

1. Współudział Z Oddz. SBP w organizacji seminariów powiatowych (6), na których m. in. omawiane będą sprawy SBP.
  2. Uczestnictwo w ogólnopolskich konferencjach organizowanych zgodnie z planem Zarządu Głównego SBP.
  3. Popularyzacja literatury i prasy fachowej wydanej przez Zarząd Główny, SBP na szkoleniach w WiMBP i seminariach powiatowych.
  4. Wyjazd seminaryjny do bibliotek Kotliny Kłodzkiej, połączony z wycieczką do Czech (czerwiec).
  5. Wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy do WiMBP w Gorzowie Wlkp. (jesień).
  6. 1-dniowy wyjazd do Biblioteki Poaugustiańskiej w Żaganiu.

VI. Działalność popularyzatorska i integracyjna

1. Krosno Odrzańskie – organizowanie „Wieczorów na Parkowej”, spotkanie bibliotekarzy z okazji Dnia Bibliotekarza.
  2. Bieniów – comiesięczne spotkania pracowników, na których omawiane będą bieżące sprawy SBP, Gminny Konkurs Recytatorski, włączenie się w organizację innych gminnych imprez integrujących środowisko. Zorganizowanie spotkań z władzami miasta i powiatu oraz czytelnikami w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek”. Kolejna edycja Przeglądu Pasji Twórczych Bibliotekarzy (z MBP w Żarach).
  3. Gubin – pomoc w opracowaniu konkursu literackiego poświęconego Z. Herbertowi w ramach „Wiosny nad Nysą”. Współudział w tworzeniu wystawy poświęconej J. W. Goethemu i C. Schröter.
  4. Szprotawa – zorganizowanie spotkania bibliotekarzy z terenu gminy nt. „Rola biblioteki w moim środowisku”, wycieczki do rezerwatu Buczyna Szprotawska.
  5. Sulechów – w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” przygotowanie spotkania z emerytowanymi bibliotekarzami. Organizacja wypoczynku dla środowiska bibliotekarskiego.
  6. Zielona Góra – Koło SBP przy Bibliotece Nauk Technicznych, Ścisłych i Ekonomicznych UZ – publikowanie komunikatów informacyjnych z działalności Biblioteki w lokalnym Miesięczniku Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  7. Współorganizacja okręgowego Dnia Bibliotekarza z udziałem władz samorządowych (08.05.2008 r.).
  8. Dzień Bibliotekarza – impreza plenerowa dla bibliotekarzy zielonogórskiego Oddziału SBP (17.05. 2008 r.).
  9. Spotkanie noworoczne z pracownikami, emerytami, rencistami WiMBP oraz władzami samorządowy (grudzień).

VII. Działalność wydawnicza

Współudział w przygotowaniu materiałów do dwóch numerów „Bibliotekarza Lubuskiego”.

VIII. Działalność na rzecz regionu i społeczności lokalnej

Kontynuacja zbiórki publicznej w formie cegiełek, zakup nowości książkowych za uzyskane środki.

IX. Inne

Dzień Zmarłych – otoczenie opieką grobów zmarłych pracowników Biblioteki.

Zielona Góra, 08.02.2008
Przewodnicząca ZO SBP