Plenerowy Dzień Bibliotekarza 2007 już za nami... Szkoda! Tym razem bibliotekarze z południowej części naszego województwa bawili się 19 maja w Pałacu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kalsku. Hasłem majówki, zorganizowanej przez Koło młodych bibliotekarzy z WiMBP w Zielonej Górze (rośnie nam zdrowa konkurencja!), były Mistrzostwa Nieziemskich Bibliotekarzy w Piłce Nożnej „Erło 2007”. Jak przystało na profesjonalnie przygotowane zawody, nad całością czuwała maskotka Mistrzostw - międzyplanetarny „Kosmolibros” wraz z towarzyszącymi mu „Damami nie z tej Ziemi”.
Bibliotekarzy zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Rektor PWSZ w Sulechowie Marian Miłek, Senator Jolanta Danielak, Senator Zbyszko Piwoński, Dyrektor Instytutu Zarządzania i Inżynierii Rolnej PWSZ Izabela Wojewoda, Starosta Powiatu Nowosolskiego Małgorzata Lachowicz-Murawska.
Podczas zawodów „Erło 2007” odbyło się pięć kosmicznych konkurencji. Drużyny pod czujnym okiem selekcjonerów walczyły o „Talerze UFO” i inne cenne nagrody. Sprzedawano także gwiezdne pamiątki z Mistrzostw. Zebrana kwota przeznaczona została na zakup gier dla najmłodszych czytelników.
Zwycięską drużyną, którą do boju poprowadziła M. Lachowicz-Murawska (nasz człowiek „na urzędach”) na zmianę z A. Nawojską, okazała się drużyna „Saturna”. Zaraz za nimi uplasował się zespół „Neptuna”, III miejsce zajęła ekipa „Wenus”, a na IV znaleźli się dzielnie walczący bibliotekarze z „Marsa”.
Piękna pogoda sprzyjała konnym przejażdżkom i spacerom wśród bujnej roślinności ogrodu botanicznego.
Pląsy i wspaniałą atmosferę nieoczekiwanie przerwał czas powrotu do domu, roztańczeni bibliotekarze zgodnie krzyknęli: „Zbyt krótko!”
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na majówkę w 2008 roku.

Dorota Breborowicz