Moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki zjechali 2 kwietnia 2008 r. do Zielonogórskiej Książnicy, by wziąć udział w pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu miłośników książki południowej części województwa lubuskiego. Zjazd swoim przybyciem uświetnił dr Błażej Warkocki, krytyk literacki, który zaprezentował uczestnikom sylwetki i twórczość współczesnych polskich pisarzy, niejednokrotnie okrzykniętych kontrowersyjnymi ze względu na poruszaną tematykę, sposób kreowania postaci, przedstawionego świata, język czy formę utworu.
Wśród omawianych autorów znaleźli się m. in.: Jacek Dehnel, Dorota Masłowska, Michał Witkowski, Sylwia Derwisz, Andrzej Stasiuk, Marek Krajewski i Bartosz Żurawiecki. Przytoczone przez prelegenta tytuły, omawiane w większości Klubów, wywołały ożywioną dyskusję na temat kondycji współczesnej literatury polskiej.
Druga część spotkania dotyczyła spraw organizacyjnych – podsumowania działalności DKK w 2007 r. i przedstawienia planu działania na rok bieżący. Koordynatorzy wojewódzcy, Justyna Hak i Monika Simonjetz, wspierając się prezentacją multimedialną, przedstawiały, m. in. ranking 10. najpopularniejszych książek czytanych przez dorosłych i dzieci, przypomniały autorów, którzy gościli w lubuskich bibliotekach, a także nagrodzili osoby, które w największym stopniu przyczyniły się do propagowania mody na czytanie poprzez nadsyłanie recenzji i relacji ze spotkań klubowiczów, zamieszczanych następnie na stronach WiMBP i IK. Moderatorzy nowo powstałych Klubów skorzystali ze wskazówek dotyczących założenia i późniejszego funkcjonowania DKK, sposobów moderowania, prowadzenia dyskusji czy organizacji pierwszego spotkania. Wymieniono się cennymi uwagami i spostrzeżeniami, które na pewno zaprocentują w przyszłości.
Kolejny zjazd zaplanowany został na 9 czerwca 2008 r., w czasie którego założenia public relations przedstawi Krzysztof Petek.
 
Zapraszamy!
 
 
322 323 324 325 326 327

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.