Dyskusyjne Kluby Książki w Przylepie i Nowej Soli oraz przy Oddziale dla Dzieci – Bibliotece Pana Kleksa i Filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze gościły na spotkaniach autorskich, w dniach 9 i 10 kwietnia 2008 r., Barbarę Kosmowską – autorkę licznych powieści, z których największy rozgłos zyskała ksiązka „Teren prywatny”, za która pisarka otrzymała I nagrodę w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones”. Spod jej pióra wyszły także m.in. „Niebieski autobus”, „Prowincja”, „Gobelin” oraz pisane dla dzieci: „Buba” „Buba sezon ogórkowy”, „Pozłacana rybka” i „Myślinki”.

Spotkania, pełne subtelnego żartu, poczucia humoru i ciepła płynącego od gościa, wywoływały żywą dyskusją między czytelnikami a pisarką. Rozmowy o książkach, literaturze, upodobaniach czytelniczych, filmach, podróżach, okraszone były anegdotami z życia rodzinnego autorki.

Z niecierpliwością czekamy na Jej kolejny przyjazd, planowany w październiku br.