5 czerwca 2008 r. w Bibliotece Publicznej w Długiem odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki.
W spotkaniu uczestniczyło 10 Klubowiczów - uczniów SP w Długiem, gimnazjum i szkół średnich. Zaproszone zostały także nauczycielki tutejszej szkoły: p. I. Józwak, i p. H. Kanyi Maina. Uczestnicy podzielili się swoimi refleksjami na temat książki J. Gaardera pt. "Dziewczyna z pomarańczami" - opowieści o miłości, sensie życia i śmierci. Zwrócono uwagę na jej głęboką treść oraz wskazówki dotyczące naszego życia we współczesnym świecie, jakich udziela narrator. Wyszukiwano najciekawsze cytaty, które mogłyby stać się dla nas pouczeniem. Następnie młodzi czytelnicy wyrazili swoje poglądy na temat sensu życia. Dyskusja była ożywiona i bardzo ciekawa. Uczestnicy na następne spotkanie wybrali książki Marty Fox.

Jadwiga Matoga
bibliotekarz nadzorujący DKK