Na spotkania autorskie, przygotowane przez koordynatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, 9 czerwca 2008 r. przyjechał Krzysztof Petek – dziennikarz, reportażysta, autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, organizator wypraw i szkół przetrwania, politolog, uczestnik akcji „Cała Polska czyta dzieciom", wykładowca podczas międzynarodowych szkoleń literackich i warsztatów dziennikarskich.

Podczas spotkań z klubowiczami w Długiem, Mirostowicach Dolnych i Zielonej Górze – Filii nr 11 – Bibliotece Piotrusia Pana nie tylko opowiadał o swoich seriach książkach, m.in. : Gra, Operacja hydra, Porachunki z przygodą, ale także promował zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Tłumaczył czytelnikom skąd biorą się książki, na podstawie jakich wydarzeń są pisane, jak powstają jej poszczególne części, nad czym obecnie pracuje. Pokrótce wyjaśniał jak wygląda w Polsce zawód dziennikarza, na czym polegają szkolenia survivalu i kto może w nich uczestniczyć, co dzieje się podczas obozów dla czytelników oraz jak pisać, aby ludzie chcieli nas czytać i gdzie naprawdę mieszka przygoda. Pokazywał także jakiego sprzętu musi czasem używać zbierając materiały do książek.

Młodzież z niezwykłą ciekawością słuchała opowiadań autora, biorąc czynny udział w spotkaniach i żywo reagując na słowa zaproszonego gościa.