W dniach 29 - 30 maja 2008 r. Kazimierz Szymeczko – organizator sesji gier fabularnych, autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, artykułów publikowanych w "Świerszczyku", "Płomyczku" oraz "Twoim Dziecku", "Guliwerze", "Nowych Książkach" i "Bibliotece w Szkole", laureat międzynarodowego konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni", odwiedził województwo lubuskie.

Pisarz, który spotkał się z uczestnikami Dyskusyjnych Klubów Książki w Bytomiu Odrzańskim, Filii nr 2 – Bibliotece Słonia Elmera w Zielonej Górze, Starym Kisielinie i Grabiku, z dużą swobodą, poczuciem humoru opowiadał o swoich książkach (Pomolowana historia, Zemsta budzika, Kłopoty kapitana Roka, Pościg za czarną hondą, Fałszerze w sieci, Święty w kapeluszu, Tajemnica jednej nocy), postaciach przez siebie stworzonych, zabawnych historyjkach związanych z ich wymyślaniem, pracy autora, jego warsztacie, poszukiwaniu inspiracji, tematów czy miejsc, w których sytuował akcję i własnym hobby. Z przymrużeniem oka odpowiadał na pytania, traktując jednocześnie każde dziecko z powagą i szacunkiem. Czytelnicy z uśmiechem włączali się w dyskusje oraz wspólne śpiewy przy gitarze.