Kolejne spotkanie DKK odbyło się 30 sierpnia 2008 r. Omawialiśmy książkę Beaty Ostrowickiej „Ale ja tak chcę". Rozpoczęliśmy spotkanie krótką informacją o pisarce, a następnie czytaliśmy fragmenty powieści, wybrane przez dzieci.
Książka opowiada historię Drzewiaków. Kiedy wprowadził się Nowy, bohaterowie bardzo chcieli go poznać. Podczas zabaw jednak okazały się samolubne usiłując zmienić charakter nowo poznanego kolegi.

Dzieciom książka podobała się, wykonały ilustracje, które zostały wywieszone w bibliotece, jako zachęta dla innych czytelników do sięgnięcia po tę lekturę.

Ewa Zawiślak
bibliotekarz nadzorujący działalność DKK