Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci (08.09.2008 r.) związane było z książką ,,Dżok. Legenda o psiej wierności". Słynny Dżok, któremu postawiono pomnik i o którym słyszała niemalże cała Polska - wzruszył również najmłodszych czytelników jasieńskiego DKK. Nasze rozmowy toczyły się wokół tematu w jaki sposób zwierzęta potrafią się odpłacić za okazaną im miłość. Dzieci opowiadały o autentycznych zdarzeniach potwierdzających psią wierność i oddanie, chwaliły się zwierzętami, które mają lub miały. Książka wzbudziła pozytywne emocje, uwrażliwiła nas na smutny los zwierząt bezdomnych i skazanych na schroniska.
Na następne spotkanie wytypowaliśmy książkę ,,Amy na czacie" napisaną przez Mary Hooper.

Irena Ludwig
bibliotekarz nadzorujący DKK