W dniu 8 września odbyło się kolejne spotkanie DKK, tym razem tematem naszej dyskusji była książka Z. Rudzkiej : "Ślicznotka doktora Josefa".
Już na samym początku doszło do burzliwej i niestety bardzo krótkiej dyskusji na temat tej "szczególnej" książki. Dlatego tak określiłam tą „Ślicznotkę…”, ponieważ klubowiczki były strasznie zbulwersowane tematem, który autorka w niej porusza. Książka nie podobała się, gdyż nie podobał się sposób w jaki pisarka przedstawia starość. Jedyną widoczną refleksją po przeczytaniu lektury była polemika na temat wychowywania dzieci, które wiązało się z miejscem pobytu bohaterów.

Stwierdzono zgodnie, że my - rodzice nie dajemy lub dajemy swoim dzieciom za dużo "tego czegoś" co trudno jest ubrać w konkretne słowa. Jakie to smutne.

Następne spotkanie już w październiku tym razem dyskutować będziemy nt. "Terenu prywatnego" Barbary Kosmowskiej.

Ewa Klisowska
DKK przy MBP w Szprotawie