W czwartek 17 kwietnia o godzinie 16 – tej w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kożuchów, w sympatycznym i niewielkim gronie, bo składającym się z czterech pań, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
Miało ono charakter organizacyjny. Omówione zostały założenia i zasady funkcjonowania DDK oraz częstotliwość spotkań Klubowiczów. Rozmawiałyśmy o książkach, które dotychczas przeczytałyśmy i o tych, które wywarły na nas głębokie wrażenie, oraz o tych które poleciłybyśmy do przeczytania. Okazało się, że prawie wszystkie sięgamy do literatury dotyczącej dzieci i młodzieży oraz problemów z nimi związanych, lubimy książki przygodowe i obyczajowe. Podczas dyskusji przewijały się takie tytuły jak: „Toksyczne dzieciństwo”, „Piąte dziecko”, „Fastryga”, „Czas na milczenie”, a nawet zahaczyłyśmy

o „Testament bibliofila”. Dzięki tym rozmowom i wymianom poglądów poznałyśmy nie tylko swoje zainteresowania, ale również wyszło na jaw, że każda z nas ma inne spojrzenie na omawiane problemy. Spotkanie sprawiło nam wiele radości i przyjemności. Uważam je za bardzo udane i owocne.

Anna Kulczycka
bibliotekarz nadzorujący DDK