We wtorek – 22 kwietnia 2008 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Mirostowicach Dolnych odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięło udział sześć Pań, które chciały się spotykać i dyskutować na temat przeczytanych książek. Spotkanie miało charakter organizacyjny, klubowicze spędzili miło czas w kameralnym gronie przy zapachu kawy, rozmawiając o swoich upodobaniach czytelniczych. Zapoznali się także z historią Dyskusyjnych Klubów Książki oraz z zasadami uczestnictwa w klubie.

Następne spotkanie, które odbyło się 20 maja 20008 r. poświęcone było dyskusji na temat książki „Gottland” Mariusza Szczygła.
Mariusz Szczygieł, reporter Gazety Wyborczej oraz znana twarz medialna zafascynowany czeską kulturą, mentalnością tematykę obyczajową naszych sąsiadów postanowił przybliżyć w książce „Gottland”.
Bohaterem „Gottland” jest naród czeski jako całość pokazany przez pryzmat kilkunastu postaci pozytywnych, jak i negatywnych.
Na uwagę zasługuje znakomity styl jak i konstrukcja tych reportaży, które niekiedy przypominają esej lub opowiadanie, otrzymaliśmy informacje przekazane w sposób ciekawy, zajmujący z dużą dawką humoru.

Felix , Net i Nika...

W dniu 21 maja 2008r. o godz. 16:00 odbyło się trzecie spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Mirostowicach Dolnych, na które przybyło ośmioro dzieci. Omawiano przygody trójki przyjaciół, którzy są bohaterami książki Rafała Kosika „Falix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Uczestników spotkania tak zainteresowały przygody głównych bohaterów, że z niecierpliwością oczekują na dalsze części książki.
Na następne spotkanie DKK zapraszamy w dniu 18 czerwca 20008 r. o godz. 13:00.Tematem spotkania będzie książka Barbary Kosmowskiej ”Myślinki”.

Myślinki - Barbary Kosmowskiej.

Wszystkim klubowiczom życzono zdrowych spokojnych i udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do nowego roku szkolnego.

„Buba sezon ogórkowy”- Barbary Kosmowskiej

Na pierwszym spotkaniu po wakacjach w dniu 17 września 2008r. Udział siedmiu uczestników książka, którą omawiano to „Buba sezon ogórkowy”.
Barbara Kosmowska w szczególny sposób wnika w świat nastolatków, opisuje go bez fałszywych barw, jest więc miejsce na przygodę, miłość, humorystyczne zdarzenia w szkole i chwiejną równowagę domowego ogniska. Buba główna bohaterka dzięki wrodzonemu optymizmowi i przyjaciołom (starym znanym z Buby, i nowo poznanym) daje sobie doskonale radę z całym tym zamieszaniem i ma jeszcze siły do pomagania innym.
Autorka w doskonały sposób przedstawia realia życia współczesnej rodziny oraz problemy nastolatków (zarówno te sercowe jak i rodzinne), książka wywołała burzliwą dyskusje w śród klubowiczów.

Następne spotkanie zaplanowano na dzień 22 października 2008 na godz. 16:00. Książki zaproponowane do dyskusji to ponownie ”Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” oraz „Gra w Trzy Karty”- Krzysztofa Petke.

Wiesława Zegiel
bibliotekarz nadzorujący DKK