Spotkaniu Klubu młodszych czytelniczek, tym razem 26 września, towarzyszyła piękna, ciepła, słoneczna pogoda, a promyki słońca śmiało do nas zaglądały przez biblioteczne szyby. Dobrze nam się razem przebywało. Książki bardzo się podobały, naturalnie jednej dziewczynce bardziej ta, drugiej bardziej tamta, ale bilans jest jak najbardziej dodatni. Porozmawiałyśmy o śmiesznostkach i strasznostkach bieżących lektur. Ali odpowiadała „gorzko-słodka” atmosfera „Domu ośmiu tajemnic”, a Małgosi i Karolinie życiowe, ciepłe, wesołe wątki „Krzysztofa Pączka droga do sławy”; Ala również zastrzegła sobie zamiłowanie do „sercowych podróży” książkowych.
No, i najważniejsze, moje dziewczynki są zachwycone nowymi tytułami. Doskonały wybór (na ich własne życzenie i zamówienie) stał się ucieleśnieniem ich marzeń i nie ma znaczenia, że trzy pozycje już czytały. Aż szkoda, że najpierw trzeba przeczytać szkolną lekturę obowiązkową. Książka ta jest jednak na tyle „nieśmiertelna” i ciekawa (tytułu nie wspomnę), że żalu specjalnego i przykrości być nie powinno. Jest bardzo przygodowa, i pamiętam, że dawno, dawno temu przypadła mi do gustu. Może się powtarzam, ale raduje się moje serce frajdą dziewuszek, bo podobnie jak gimnazjalistki, najchętniej wzięłyby wszystkie zaproponowane książki. Umówiłyśmy się jednak na razie na dwie: „Zakaz całowania” Bianki Minte-König oraz „Ropuchy i randki” Sarah Mlynowski.
Życzę dziewczętom i sobie miłej lektury!

Agata Kosiak
bibliotekarz nadzorujący DKK