15 grudnia zaprosiłyśmy dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki do pizzerii. W ten sposób zaakcentowałyśmy ostatnie spotkanie w tym roku. Czekając na pizzę rozmawialiśmy o książce Grzegorza Kasdepke ,,Mam prawo”. To zbiór świetnych opowiadań, z których każde omawia jedno z praw dziecka. Znakomity pomysł autora spodobał sie dzieciom. Opowiadania napisane z humorem, ciekawie ilustrowane, przybliżają dzieciom i przypominają nam dorosłym, że dzieci mają swoje prawa i należy je szanować. W swobodnej atmosferze pizzerii dzieci się przekomarzały, podkreślając co chwilę, że przecież mają prawo również do zabawy. Książka edukacyjna, a jednocześnie zabawna i przystępna, którą warto polecać.

Irena Ludwig
bibliotekarz nadzorujący DKK