Spotkanie z „220 liniami” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, 9 stycznia 2009 r., zaowocowało takim oto wpisem w księdze cytatów: „Nagłe decyzje nie były jego specjalnością. Miał raczej naturę stratega: najpierw przygotował się wewnętrznie do sprawy, potem próbował przewidzieć okoliczności, jakie mogłyby przeszkodzić realizacji pomysłu.”
Zamierzamy się tej myśli racjonalnego optymizmu trzymać. Spotykamy w naszym DKK dla dzieci się po feriach, bo - mimo szczerych chęci dziewczynek- zgodziłyśmy się, że teraz najważniejsze są lektury i inne obowiązki kończące semestr, a potem solidny wypoczynek.
Jesteśmy więc w połowie drogi jeśli chodzi o „220 linii”- dalszą jej część pokonamy w pierwszy piątek marca (książka moim klubowiczkom bardzo się spodobała i z przyjemnością przeczytają kolejną tej autorki). Jeśli zaś chodzi o ostatni piątek tego wiosennego już miesiąca (dziewczynki koniecznie chcą nadrobić lutową przerwę, z czego bardzo się cieszę), to wybór padł na „Kamienicę” Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel.
Chodzi o to, by czytać niespiesznie i z przyjemnością, dlatego spotykamy się z dziewczynkami po zimowej przerwie w szkole.

Agato Kosiak,
bibliotekarz nadzorujący DKK