Nowy rok i nowe książki kolejne spotkania przed nami. A za nami szereg spotkań ze zgraną grupą klubowiczów, która bardzo chętnie się spotyka w DKK przy Oddziale dla Dzieci. Nie tylko czytają i uczestniczą, ale również prywatnie wymieniają między sobą znane i lubiane książki.
Na naszym spotkaniu poznałyśmy polską autorkę Manuelę Kalicką, piszącą dla dorosłych i dla młodzieży.
„Tata one i ja” - współczesna ciepła opowieść, której akcja toczy się w Warszawie.
Powieść o dwóch siostrach, które opuszcza mama, a ojciec, znany muzyk rockowy, zmuszony jest podjąć sam trud ich wychowania. Problem trudny, jakim jest rozstanie i rozwód rodziców, w książce udaje się rozwiązać, uciekając się do poczucia humoru.
Klubowiczom książka bardzo się podobała, stwierdzili, że jest pełna ciepła, radosna, a zwariowane dowcipne dialogi łatwo czytać, bo dobrze się kończą.

Anna Kwapińska
koordynator DKK przy Oddziale dla Dzieci