Ostatnio w DKK, którego jestem uczestniczką przeczytałam książkę Jest O.K.! Ireny Landau. Jest to pamiętnik młodej nauczycielki, która opisuje dzieje swojej pracy w szkole.
Możemy przeczytać o perypetiach związanych z np. jednym z jej uczniów, który jest wiecznie smutny lub o innym, który nie chce pomagać innym i jest niegrzeczny.
Sympatyczna pani Basia opisuje w „Zielonym zeszycie” dzień po dniu, godzinę po godzinie pracę pedagoga. Jednocześnie relacjonuje to, co dzieje się u niej w domu. Nauczycielka nie zapisuje jednak w swoim pamiętniku tajemnic, ponieważ pod koniec roku szkolnego chce go pokazać swoim uczniom.
Jest O.K! to zabawna, śmieszna i lekka w czytaniu książka, którą poleciłabym młodym i starszym czytelnikom.

Alicja Buczkowska
ucz. kl. VI SP nr 7